جستجو
فیلد های عمومی
جستجو در محتوا
دقیقا عین عبارت
جستجو در عناوین
فیلتر براساسدسته های محصولات

قوانین و مقررات

قوانین و شرایط استفاده از سرویس‌ها و خدمات امیرکبیر تِک

کاربر گرامی لطفاً موارد اعلام شده از سوی ما را جهت استفاده مطلوب از خدمات و برنامه‌‏ امیرکبیرتِک به دقت ملاحظه فرمایید.
ورود کاربران به وب‏‌سایت امیرکبیرتِک هنگام استفاده از پروفایل کاربری، طرح‏‌های، ویدئوهای شبکه مجازی امیرکبیرتِک و سایر خدمات ارائه شده توسط امیرکبیرتِک به معنای آگاه بودن و پذیرفتن کلیه شرایط و قوانین و خدمات ما است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز به همین معنی از سوی کاربر است. ضمنا هر گونه تغییر در شرایط و قوانین مندرج در وب‌سایت، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود.

قوانین عمومی

توجه داشته باشید کلیه رویه‏‌های امیرکبیرتِک منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های امیرکبیرتِک تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روزرسانی می‌شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

تعریف مشتری یا کاربر

کاربر یا مشتری به فردی گفته می‌شود که از طریق اینترنت وارد سایت امیرکبیرتِک شده باشد و به ثبت سفارش اقدام نماید.

ارتباطات الکترونیکی

در محیط الکترونیکی هر گونه داد و ستدی که انجام می‌گیرد، نشان دهنده وقوع یک عقد یا قرارداد می‌باشد. قرارداد آنلاین نیز قراردادی است که از طریق فضای مربوط به کاربر منعقد می‌گردد. ثبت هر گونه سفارش به منزله آگاهی و قبول قوانین سایت بوده و مشتری موظف قبل از تایید سفارش قوانین سایت را مطالعهنماید و در صورت موافقت سفارش‌گذاری نماید.

ایجاب، پیشنهاد انجام یک معامله به شخص دیگر است بطوریکه اگر پیشنهاد مزبور مورد قبول واقع گردد، عقد منعقد می گردد. قبول نیز عبارتست از اعلام رضایت به ایجاب ابراز شده برای انعقاد قرارداد. بنابراین هنگامی که ایجاب و قبول از طریق داده پیام انجام گیرد، یک قرارداد آنلاین منعقد شده است، لذا هنگامیکه مشتری سفارش خود را نهایی می نماید در واقع قرارداد منعقد شده است و ملزم به پرداخت وجه آن می باشد. توجه نمایید که صرف ایجاب برای ایجاب کننده تعهدی بوجود نمی آورد و وی می تواند ضمن ایجاب، مدت زمانی که در آن پیشنهاد پابرجاست یا سایر شروط را مشخص نماید. تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی مشتری که در قسمت کاربری اعلام نموده است مورد تایید می‌باشد و تمام مکاتبات و پاسخ‌های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد.

جهت اطلاع‌رسانی از خدمات و سرویس‌ها و یا پروموشن‌ها، امکان دارد امیرکبیرتِک برای اعضای خود ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت دریافت خبرنامه امیرکبیرتِک را در پروفایل خود لغو کنند.

رعایت حریم شخصی

امیرکبیرتِک به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند.
امیرکبیرتِک متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند.

مراحل ثبت سفارش و خرید

– روز کاری به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هرهفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش‏‌های ثبت شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات ارسال می‌‏شوند.

– کلیه سفارش‌‏های ثبت شده در سایت امیرکبیرتِک به وسیله ارسال کد سفارش و پیش فاکتور از طریق ایمیل، در صف قرار می‏‌گیرند.امیرکبیرتِک همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش‌‏های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را انجام می‌دهد.

– کاربران امیرکبیرتِک باید هنگام سفارش کالای خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. درصورتیکه ورود اطلاعات نادرست یا ناقص باشد، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود. بنابه درج آدرس، ایمیل و شماره تماس‌های همراه و ثابت توسط مشتری، به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است و در صورتیکه موارد به صورت صحیح درج نشده باشند، امیرکبیرتِک جهت اطمینان از صحت ثبت سفارش می‌تواند از مشتری، اطلاعات تکمیلی درخواست کند. اگر مبلغ سفارش از پیش پرداخت شده باشد، هنگام تحویل کالا باید کارت شناسایی همراه داشته باشد.

– کاربری هر مشتری شامل نام و نام خانوادگی باید با اطلاعات مدارک شناسایی مطابقت داشته باشد.

– با توجه به ثبت سیستمی سفارش، به هیچ عنوان امکان صدور فاکتور مجدد یا تغییر مشخصات آن از جمله تغییر فاکتوری که به نام شخص حقیقی صادر شده، به نام شخص حقوقی وجود ندارد.

– امکان پرداخت در محل برای سفارش‌هایی که از طریق باربری ارسال می‌شوند یا مبلغ آنها بیشتر از بیست میلیون ریال است، وجود ندارد.

حمل و نقل

امیرکبیرتِک همواره سعی خود را می‏‌کند تا کلیه سفارش‏‌ها در نهایت صحت و سلامت به دست مشتریان خود در سراسر کشور برسد. با توجه به بسته‌بندی استاندارد تمامی کالاها، تحویل به هر یک از شرکت‌‏های حمل و نقل معتبر و اعلام بارنامه کالابه این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است.

سرویس مهلت تست ۷ روزه می‌باشد. کلیه کالاهایی که نیاز به تست دارند، تا 7 روز پس از تحویل، دارای فرصت تست باشند و هر گونه نقص فنی در دستگاه شامل سرویس تعویض بدون قید و شرط و فراتر از سرویس گارانتی محصول می‏‌شود.

چگونه به سایت تجاری اعتماد کنیم؟
در حال حاضر براي فعاليت يک سايت تجاري در کشور و راه‌اندازي يک فروشگاه اينترنتي، لازم است که بر نحوه فعاليت اين دسته از پايگاه ها به صورت کامل نظارت شود تا اگر اشتباهي از جانب آن ها رخ داد، امکان پيگيري به آساني وجود داشته باشد. تا قبل از اين به دليل ثبت نشدن پايگاه هاي الکترونيکي تجاري و فروشگاه هاي مجازي در کشور و نداشتن مجوز اين وب سايت ها از طرف ارگان هاي رسمي، هيچ آمار دقيقي از ميزان و نحوه تخلفات و اشتباهات صورت گرفته در فضاي اينترنت خريد و فروش کشور وجود نداشت.
به همين دليل هم مسئولان و مديران آگاه براي بالا بردن امنيت فضاي تجارت مجازي، به پايگاه هايي که قصد فعاليت در اين زمينه را دارند نماد اعتماد و پروانه کسب ارائه مي کنند. در حال حاضر براي گرفتن نماد دائم يک فرآيند جداگانه در جريان خواهد بود که بر اساس آن پروسه بررسي فروشگاه جهت دريافت نماد دائم آغاز خواهد شد.

نماد اعتماد الکترونیکی
نخستین قسمتی که در هر سایت تجاری باید مورد بررسی قرار دهید.

نماد اعتماد الکترونیکی چیست؟
نماد اعتماد الکترونيکي به صورت يک علامت در بالاي سايت هايي قرار خواهد گرفت که از نظر قانوني فعاليت آن ها مورد تاييد قرار گرفته است. خريداران هم بايد با جست وجو در فهرست وب سايت هاي موردتاييد، از صحت ( نماد اعتماد الکترونيکي) که در بالاي سايت ها مي بينند، اطمينان حاصل کنند زيرا اين امکان هم وجود دارد که متخلفاني اين نماد را به صورت جعلي در وب سايت خود قرار دهند تا بتوانند اعتماد خريداران را به سمت خود جلب کنند اما بايد بدانيد که اين نماد قابل کليک خواهد بود و بعد از کليک روي آن صفحه اي براي شما باز مي شود، که شناسنامه نماد اعتماد الکترونيکي فروشگاه را به شما نشان خواهد داد.

فروشگاه اینترنتی چه اطلاعاتی را باید در اختیار مشتریان بگذارد؟
فروشندگان کالا و خدمات به صورت اینترنتی بایستی اطلاعات مؤثردر‌تصمیم‌گیری مصرف‌کنندگان جهت خرید و یا قبول شرایط را از زمان مناسبی قبل ازعقد‌ دراختیار مصرف کنندگان قرار دهند. حداقل اطلاعات لازم، شامل موارد زیر می‌باشد:
‌الف – مشخصات فنی و ویژگی های کاربردی کالا و یا خدمات.
ب – هویت تأمین کننده، نام تجاری که تحت آن نام به فعالیت مشغول می‌باشد و‌نشانی وی.
ج – آدرس پست الکترونیکی، شماره تلفن و یا هر روشی که مشتری درصورت نیاز‌بایستی از آن طریق با فروشنده ارتباط برقرار کند.
‌د – کلیه هزینه‌هائی که برای خرید کالا بر عهده مشتری خواهد بود (‌ازجمله قیمت ‌کالا و یا خدمات، میزان مالیات، هزینه حمل، هزینه تماس).
‌هـ – مدت زمانی که پیشنهاد ارائه شده معتبر می‌باشد.
‌و – شرایط و فرایند عقد از جمله ترتیب و نحوه پرداخت، تحویل و یا اجرا، فسخ،‌ارجاع، خدمات پس از فروش.